Loading...
  • 0(258) 371 1565
Canlı Destek

TOİM - 01 Otomatik İlaçlama Makinası

Ürün Kategorileri
TOİM - 01 Otomatik İlaçlama Makinası
Akü Beslemeli METALMAK TOİM-01 İlaçlama Arabası Modeli seralarda üzerinde bulunan hortumu sayesinde İlaç tankından aldığı ilacı bitkilere eşit bir şekilde atabilmeyi sağlamakla görevlidir.

TOİM-01 modeli topraklı tarımda ray boruları olmayan işletmeler için geliştirilmiş bir model olup sert toprak zeminlerde ve beton zeminlerde kullanıma uygundur.  TOİM-01 modeli üzerinde yer alan çift direksiyon ve çift pedal fren diski sayesinde kullanıcıya her yönde kolay bir sürüş sağlar.

Gece çalışmalarına imkân sağlayan yönü ayarlanabilen üzerinde 3 adet LED far yer alan TOİM-01, geniş tabanlı havalı lastikleri ve kolay bakım özelliği ile hem işlevsel hem de uygun fiyatlı ürün arayanlar için modern görünümü ile mükemmel bir tercih.
TOİM-01 ile işgücünden ve zamandan büyük tasarruf edin.

Maksimum beton zeminde hızı 100 metre / dakika ile size daha hızlı bir stabil ilaçlama sunar.
Makine üzerinde güçlü sizi yarı yolda bırakmayacak 2 adet 105 amper akü bulunmaktadır.
Makine üst sacları paslanmayan alüminyum çeta sac ile kaplanmıştır ve yine alüminyum gövdeye sahip dayanıklı hareket pedalı bulunmaktadır.Makinede yer alan hortum toplama sürücüsü üzerinde frenleme özelliği bulunmakta olup kullanıcı pedaldan ayağını çektiği anda yumuşak bir frenleme özelliği devreye girmektedir.
Kontrol paneli üzerinde hortum sarma ve yürüyüş grubuna ait kademesiz hız potları, yürüyüş ileri-geri yön tayin butonu, hortum sarmayı aktif/pasif edebileceğiniz buton, şarj takibi yapabileceğiniz voltaj gösterge ekranı ve acil stop butonu yer almaktadır.Şarj cihazı makine üzerinde yan tarafa yerleştirilmiştir. Şarj cihazı üzerinde yer alan gösterge ışığı sayesinde makinenin şarj durumunu görebilmektesiniz. Şarj lambası kırmızıdan yeşile döndüğü zaman şarj işlemi tamamlanmış anlamına gelmektedir.Şarj Cihazlarımız aküler tam dolu hale geldiği anda elektriği kesme özelliğine sahip olup fazla şarjın yaratacağı olumsuz etkilerin önüne geçilmiştir.
Makinenin yan tarafında yer alan cep içerisinde ana şalter, şarj soketi ve yürüyüşe ait sürücü kart koruması bulunmaktadır. Makinenin zorlanması durumunda kartı korumaya alıp kartın arızalanması engellenmektedir. Cep içerisinde yer alan reset tuşu ile kartı tekrar aktif hale kolaylıkla getirebilirsiniz.TOİM-01 Modeli çıkıntılı kenarlar, keskin köşelerden arındırılmış olup çalışma esnasında bitkilere zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

TOİM-01 üzerinde 14 Adet 0.8 mm başlıklı pislik tutuculu nozul yer almaktadır.
Makine üzerinde 1 adet de kendinizin ilaç atabileceği el tabancası bulunmaktadır.
TOİM-01 de Fıskiye Yüksekliği ayarlanabilir yapıdadır.TOİM-01 de karanlık ortam veya gece çalışmalarında kullanılmak üzere, yönü ayarlanabilen 2 adet ön tarafta ve 1 adet arka tarafta olmak üzere 3 adet LED far bulunmaktadır.LED farları ön ve arka olarak ayrı ayrı kontrol etme imkanı sunar.TOİM-01 üzerinde 2 adet direksiyon ve 2 adet fren pedalı bulunmaktadır. Makine üzerinde disk fren yer almaktadır. Ön-Arka direksiyonları sayesinde kullanıcıya ilaçlama yollarında kolay bir sürüş sağlar.TOİM-01 de kullanıcı için yükseklik ayarlı oturak bulunmakta olup bu sayede kullanıcıya daha geniş ve rahat bir hareket alanı sunar.Makine üzerinde kullanıcıların gerekli malzemelerini koyabilmesi için eşya cebi yerleştirilmiştir.TOİM-01 Modeli geniş tabanlı dubleks havalı tekerleri ile kullanıcı için rahat sürüş sağlar.TOİM-01 Modelinde tekerlerin tümü şase içerisine gizlenmiştir. Gizli tekerler sayesinde istenmeyen iş kazalarına (ayak ezme, etrafa çarpma vb.) sebebiyet verme durumu azaltılmıştır.TOİM-01 Modeli kolay bakım onarım modülü sayesinde sera teknik personelinin hızlı bir şekilde işini bitirebilmesi adına bir takım kolaylıklar sağlamaktadır.  Gerek akü bölümü gerekse şarj cihazı ve sürücü kart bölümü yandan açılabilen kızaklı bir sistem üzerine oturtulduğundan dolayı teknik personele kolayca ulaşılabilme imkanı sunar.

 

MODEL  TOİM-01
ENERJİ BESLEME AKÜ / 2 X 12 V-105 A
YÖNLENDİRME ÇİFT DİREKSİYONLU
HİDROLİK MOTOR MEVCUT DEĞİLDİR
YÜRÜYÜŞ MOTORU 400 W DC X 1
HORTUM SARMA  MOTORU 250 W DC X 1
ŞARJ CİHAZI (DAHİLİ) MEVCUT
ŞARJ İÇİN GEREKLİ ENERJİ 250 VOLT / 50 Hz
ŞARJ KABLOSU MEVCUT
ÇALIŞMA SÜRESİ (Kullanıma Bağlı) 2 GÜN
ÇALIŞMA ALANI BETON,SERT BASILMIŞ TOPRAK ZEMİN
TEKERLER 16.5 x 6.5 - 8 Dubleks Lastik
BETON ZEMİN MAKSİMUM HIZI 115 m / dak
HORTUM SARIM KAPASİTESİ 110 metre
STANDART HORTUM SARIM ÖLÇÜSÜ
(FARKLI ÖLÇÜLERDE SİZE ÖZEL SARIM YAPILABİLMEKTEDİR.) 
 75 metre
MAKİNE AĞIRLIĞI 354 kg
AYAK FRENİ MEVCUT (x2)
FREN HİDROLİK DİSK FREN
HIZ MODU AYARLANABLİR
ŞARJ GÖSTERGESİ MEVCUT
EL TABANCASI 1 x Tetikli Tabanca
KULLANICI EŞYA CEBİ MEVCUT
 BASINÇ GÖSTERGESİ MEVCUT
FISKİYE YÜKSEKLİĞİ
(FARKLI  ÖLÇÜLERİNDE SİZE ÖZEL ÜRETİM YAPILMAKTADIR.)
2650 mm
FISKİYE YÜKSEKLİK AYARI MEVCUT
İLAÇLAMA NOZULLARI 0,8 mm Pislik Tutuculu Nozul
İLAÇLAMA NOZULLARI
(FARKLI  ADETLERDE SİZE ÖZEL ÜRETİM YAPILMAKTADIR.)
14 ADET
LED FAR MEVCUT (2xÖn ve 1xArka Led )
BOYA ELEKTROSTATİK FIRIN BOYA 
GARANTİ 24 AY 
TOİM - 01 Otamatik İlaçlama makinası
TOİM - 01 Otamatik İlaçlama makinası
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
/ @seraymak / @facebook/seraymak

Bize Ulaşın

"Her Daim En İyisi"

  • Kayalar Mah. 6029 Sk. No:4 MERKEZEFENDİ DENİZLİ / TÜRKİYE
  • 0(258) 371 1565
  • info@metalmak.com
  • Pazartesi - Cuma: 08.00 - 18.00
    Cumartesi: 08.00 - 16.00
    Pazar: Kapalı